444.hu, 2021. december 16.
UJ PÉTER
69.1.1. Na, tessék: itt vannak az új, nyílt sísapkás idők.
(Mondja a megyekettes bézik sztrítfájter, persze ironizál, mert ő aztán mindig mindenkit hátulról rúg agyon, aztán jajgatva fetreng egy darabig. Nyílt sisakkal, azzal.)
69.1.2. A gátlástalanság és az erkölcsetlenség oszlopait a bullshit gerendája köti össze, magasra emeljük idiotintás zászlaiját, és nekiszaladunk az antantnak, ahogy azt köll, megint. Száztíz év alatt null-három, de negyedikre tuti sikerülni fog, pláne, hogy most melléjük vesszük a németeket is. Ha mindenki ellenünk, ki velünk?! (Aki nincs ellenünk, az ellenünk van.)
69.1.3. Our open sisak against the wall.
69.2. De la pénz
69.2.1. Hálistennek gyorsan, még a választások előtt egyesül az MKB meg a Budapest Bank a már korábban orbánilag összelegóztatott Takarék Csoporttal, és meglesz üstöllést a még nagyobbabb, még gigászibbebb, még lopottabb ellen-OTP. Barna holdingelnök szép szavaival: megkezdőhet végre a sok milliárdos közös jövőbe tekintés. (Tervünk, mint mindig, hósipkás csúcs. Nyílt sísapkával, fékezés nélkül a fának. A hóekézés, pláne a szlalom a hanyatló Nyugat ópiuma.)
69.2.2. Azt az örömhírt pedig alig pár órája hozta az MTI lihegve, hogy a nemzet szemefénye, Nagy Közös Teljesítménye, az Opus Global Nyrt.– járvány ide, járvány oda (energiaárrobanás ide, turizmus fejreállása oda) – 23,8 millirád forintos nyereséget ért el. Azt nem közölték, hogy ebből mennyi volt az államtól átutalt (lopott) bevétel, száz százaléknál több, az biztos.
69.2.3. A magyar modell vágtat előre, nem hátra, mint döglött lovon a patkómágnes, hogy még a parókarángatós Münchausen se volt sehol ehhez, különben is, az osztrákok úgy le lesznek hagyva 2030-ra, hogy a Hegyeshalom tábláról a shalomot a graziak tudják már leolvasni hirtelen, amikor elsuhanunk az ablakuk előtt.
69.2.4. Most éppen van több mint hét százalék infláció, az államháztartási hiány 16 százalék felett (tán még reptér sem lesz ebből), az államadósság már azon a szinten, mint a magánnyugdíj lenyúlása előtt, de még pörög minden idők legválasztásibb költségvetése, adóelengedés családosoknak, fiataloknak, 13. havi nyugdíj, járulékkedvezmények, minmálbéremelés, rendvédelmi bónuszok, és a többi és a többi.
Lesz itt olyan hiány tavaszra, hogy Medgyessy mind a tíz ujját megnyalja utána. Innen (onnan) (lesz) szép nyerni. (A következő kormánynak.) (Amely kormány meggyőződésem szerint Orbán-kormány lesz.)
69.3. Énekeljük el a keresztény értékek védelme
és a fentiek értelmében az Into the Void című nótát:
69.4. Minden fillér
69.4.1. A Jászai Gellért nevű tartalék Mészáros Lőrinc, főállású stórman alig álcázott belsőorbánista bulicége, a szinte csak állami (értsd: lopott) pénzekből felfuttatott 4iG nagy sorozatban van: az ALBtelecom (legnagyobb albán vezetékes távközlési szolgáltató) megvásárlása, rárepülés az izraeli műholdas cégre (így Pegasus után), 232 milliárd forint (!!! – a vásárló cég értékének többszöröse) kicsengetése a DIGI magyar érdekeltségeiért, a montenegrói kaland, a német fegyvergyár tőkeinjekciója (mit tesz isten, épp a magyar állam a szóban forgó cég legnagyobb megrendelője), és lesz itt még egy s más, 500 milliárd állami pénzt (az MNB nyomtatta, direkt nekik, kötvényprogram fedőnéven) költenek éppen erre-arra.
69.4.2. Erről jut eszembe az a november végi hír, hogy Moszkvában leállították a Rusnano nevű, állami szoftverfejlesztő cég kötvényeinek kereskedelmi forgalmát, miután a cég nem tudta fizetni a hiteleit, hiába állt jót a hitelállomány 75 százalékáért maga az orosz állam. Magyarul: a cég becsődölt.
Persze a Rusnano nem 500, hanem csak 350 milliárd forint (70 milliárd rubel) értékben bocsátott ki kötvényeket, dehát Oroszország, mint tudjuk, kis ország, az ottani tanuló-autokrácia is szerényebb szarokkal gurigáz.
Az is a putyini rendszer végzetesen laza, nyugatosan dekadens jellegére mutat rá, hogy a Rusnanót többször nyilvánosan (már nyilván abban a nyilvánosságban, ahol megjelenhetett) piszkálhatta Alekszej Navalníj, az idegen érdekeket kígyószerűen képviselő akanamunkázó, inkomptenciával és az állami források lopkodásával vádolva a derék, politikailag igen megbízható menedzsmentet.
69.4.3. Viszont azt meg kell hagyni, hogy az orosz szoftveresek eléggé ott vannak a globális élmezőnyben, és nem kell rögtön az USA elleni sikeres hackertámadásokra gondolni, de némi guglizásra (ja: Szergej Brin?) világos lesz, hogy szinte minden igazán menő és fontos szoftvercég technika kulcsvezetői között látunk orosz neveket. A fintechektől a kriptopénzekig mindenhol oroszok. Persze a guglizással az is kiderül, hogy ezek az oroszok majdnem mind Nyugaton érték el azt, amit elértek, nem otthon. Valamiért így alakult. (Milyen ismerős.)
69.4.4. Magyar neveket meg már nem nagyon látunk ilyen szinteken. Vagy időben vissza kell menni évtizedeket, Charles Simonyiig meg Andy Grove-ig. (Az utóbbi ráadásul nem is volt hajlandó megszólalni magyarul, mert a hálátlan dög úgy gondolta, hogy nem nagyon szeretne azok nyelvén beszélni, akik két évtizeden belül háromszor is meg akarták ölni vagy kifosztani a családját.)
Csak azt akartam mondani, hogy az orosz állam támogatta, orosz szakemberek tudására építő nagy orosz informatikai cég fejreállt ugyan, de ugyanez egy magyar, állami pénzekből irgalmatlanra duzzasztott, ki tudja hogyan működő informatikai óriáscéggel nyilván sosem történhet meg.